NASIL YAPILR

Hes Kodu Nasıl Alınır

Hes Kodu Nasıl Alınır
Koronavirüs hayatımıza girdiğinden beri ülkeler farklı önlemler almaya çalıştı maske takmak sosyal mesafe kuralı gibi bir çok önlem alındı, bizde bu yüzden dışarı çıkamaz olduk. Bunun için Hes Kodu adında yeni bir önlem geliştirildi.
Alış veriş merkezi , market, bakkal, spor salonu, banka gibi yerlere girmek için Hes koduna ihtiyacınız olacak, peki Hes Kodu nasıl alınır bu soruyu soruyorsunuz. Hes kodu almanın 3 yöntemi vardır sırayla anlatalım..

1- SMS ile Hes Kodu alma Yöntemi
Bu yöntemde SMS göndererek HES kodu almayı göstereceğim. (en çok kullanılan yöntemdir)
HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresini 2023’e kısa mesaj (SMS) olarak gönderebilirsiniz.

2- Hayat Eve Sığar uygulaması ile Hes Kodu alma Yöntemi
Google Play Store veya App Store mağazasından Hayat Eve Sığar uygulamasını indirerek kolayca Hes kodu alabilirsiniz (İOS, Android)


3- E-devletten hes kodu alma
İlk olarak e-devlete giriş yapıyoruz, daha sonra ana sayfaya hes kodu alma yazın ve aratın, yeni Hes kodu oluştur seçeneğine tıklayıp, aşağıdan devam et butonuna tıklayın ve süreli veya süresiz seçeneklerinden birine seçtikten sonra hes kodunuzu almış olacaksınız.

Videolu anlatım için, bağlantıya tıklayabilirsiniz
https://youtu.be/s1dlsVQUQWk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu