GEZİ

İzmir Çeşme’de En İyi Restoranlar

İzmir Çeşme’de En İyi Restoranlar

Türkiye tatil yerleri ile ünlü bir ülkedir. İçerisinde birçok popüler tatil lokasyonları bulunmaktadır. Bunlardan biri de şüphesiz Çeşme olmaktadır. Çeşme sahil, plaj, restoran ve otel bakımında zengin bir konumdur. Ayrıca tatil beldesi olarak çok gelişmiş bir yerdir. İçerisinde kaliteli ve güzel birçok restoran bulunmaktadır. Bu restoranlar özellikle deniz ürünleri ile ünlüdür. Bu yazımızda İzmir Çeşme’deki en iyi restoranları listeleyeceğiz.

Deniz Ürünleri ile Ünlü Çeşme Restoranları

Çeşme’de farklı kategorilerde hizmet veren çok sayıda restoran bulunmaktadır. Deniz ürünleri ile ünlenen bazı restoranlar şu şekildedir;

1-Sota Alaçatı

Deniz ürünleri sevenlerin buluştuğu bir restorandır. Burası imzalı lezzetli menüleri, kokteyl çeşitleri ve şarapları ile Çeşme de bulunan en iyi restoranlar arasında yer almaktadır. Restoranda konserve ve mevsimi olmayan hiçbir ürünün kullanılmaması gibi bir kuralı vardır. Bu nedenle restoranda günlük ve taze ürünlerden tadabilirsiniz.

2-Horasan Balık

Horasan Balık restoranı sadece deniz ürünleri ile değil mezeleri ile de ünlüdür. Günlük bir şekilde hazırlanan mezeler herkesin beğenisini toplamaktadır. Özellikle yaz aylarında çok fazla dolu olan bu restorana gelmeden önce rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

2-Istakozcu Canbaba

Çeşme’de en iyi manzaraya sahip restoranlardan biri de Istakozcu Canbaba’dır. Muhteşem Sakız adası manzarasıyla akşamları manzara eşliğinde lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Özellikle yaz mevsiminde derin sularda olan mavi ıstakozu yemek için tercih edilebilecek en iyi restorandır.

En Ünlü Çeşme Restoranları

Çeşme de bulunan en iyi ve en ünlü restoranlar şu şekildedir;

1-Fava

Çeşmeye gelen herkesin mutlaka duyduğu bu restoran Alaçatı içerisinde yer almaktadır. Özellikle mimarisi ile herkesin ilgisini çeken restoranın Çeşme’ye özel otlar ile hazırlanmış mezeleri ile de en sevilen lezzetleridir. Mezeleri dışında da son derece lezzetli yemekleri vardır. Fava gelen herkesin bir daha gelmek isteyeceği bir yerdir.

2-Kapari Bahçe

Tarihi bir konağın bahçesinde yer alan Kapari bahçe sahil kenarında yer almaktadır. Bu nedenle konuklarına lezzetli yemeklerinin yanında muhteşem bir manzara da sunmaktadır. Bu restoran yemek yemek dışında bar olarak da kullanılmaktadır. Keyifli bir mekân olan Kapari Bahçe yaz aylarında hızlı bir şekilde dolmaktadır. Burada yemek yiyebilmek için mutlaka gelmeden önce rezervasyon yapılması gerekmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu