DOĞAGEZİPİKNİK

URLA GÜVENDİK PARK

Urla: Güvendik Park
Urla’daki bu alan piknik ve kamp tutkusu olanların en çok tercih ettikleri yerlerden biri ve Çam ağaçlarının içinde harika bir atmosfere sahip uzaktan deniz manzaralı muhteşem havası ve doğası ile herkesin gidip görmesi gereken yerlerden biri. piknik yapmak için harika bir yer. Urla manzarası harika. Piknik masaları,çeşmeler, minderler, temizlik iyi düzeyde. B tipi mesire yeridir.( Günübirlik piknik yapılabilir ).
İzmir – Urla – Çeşmealtı yolu takip edilerek ulaşılabilir. Çok güzel ve muhteşem deniz manzarası çam ağaçları gölgesinde bulunan dinlenme yerinin İzmir’e uzaklığı 55 km yaklaşık 30 dakika uzaklıktadır. Üçkuyular Terminali’nden toplu taşıma araçları ile de gidilebilir.

Piknik üniteleri, içme ve kullanma suyu ile WC ile park yeri ile restoranı da vardır.
Urla’da harika orman manzarası içinde çok güzel bir mekan, giriş 15 TL. Araçları park edip, banklarda oturabileceğiz, mangal yapabileceğiniz bir yer, hafif zeminde eğim var. Tabi bu alanın biraz daha geliştirilmesi gerek, tuvalet bulunmaktadır.

Kullanıcı Yorumlarından bazıları:

-Güvendik tepesine çıkınca harika bir manzara ile karşılaşıyorsunuz. Tüm bu adalar ayağınızın altında. Çam havası kokusunu ciğerlerinize çekerek manzaranın tadını çıkabilirsiniz.

-Navigasyon cihazında Güvendik Parkı diye aratın. Güvendik yazarsanız sizi başka yere götürüyor. Alan çok büyük değil, hafta sonları kalabalık, erken gelmek lazım. 2021 yazı için araç başına 20 TL giriş ücreti var. Masaların gönyesi iyi değil, üstüne koyduklarınız düşebilir. Ayrıca alan eğimli. Engelli ve çocuk arabalı gelenler dikkatli olmalı. Bir çeşmesi var su ihtiyacı için. Tuvaletler maalesef temiz değil. Yine de vazgeçemediğimiz bir piknik alanı. Dönüşte Çeşmealtı’nda pazar var.

-Ücretle girilen ( otomobil 20 tl ) mangal yapilabilen, tuvaleti ve cesmesi olan, manzarası güzel, masaları çok eski ve dengesiz, girişteki kulübe ” buraya yıllardır kimse girmedi ” izlenimi veriyor..

-Doğal güzellik olarak eşine az rastlanır güzellikte bir yer olmasına rağmen nasıl böyle bakımsız bırakılabiliyor anlamış değilim. Tuvaletler ve lavabolar çok iyi düşünülmüş ama keşke temiz kalabilse ve suları aksaydı…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu