DOĞAGEZİ

Kuşadası’nda Gezilecek Yerler, Otel ve Pansiyon fiyatları

Kuşadası’nda Gezilecek Yerler, Otel ve Pansiyon fiyatları
Kuşadası, güneybatı Ege kıyı şeridinde harika bir tatil beldesidir. Aynı zamanda Efes antik şehrine açılan bir kapıdır. Yakındaki Efes’teki antik kalıntıları gezmek için popüler bir turistlik yerdir, aynı zamanda birincil kruvaziyer limanıdır. Kuşadası yat limanı, sahil şeridi, oteller, restoranlar, barlar ve salonların bulunduğu mükemmel bir konumdadır. Güvercin Adası’nın hemen açıklarında, bir zamanlar kasabayı koruyan bir geçitle bağlanan büyük bir Bizans kalesi var. Köyün kendisi ile birlikte kale ziyaretçilere açıktır.

Kuşadası’nda Tarihi Yerler
Kuşadası’nın güzel plajları, kafeleri ve barları vardır, ancak en iyi turistik yerler dağlarda gizlenme eğilimindedir. Tarihi yerlerden en popüler olanları, Efes antik kenti, Zeus Mağarası, Artemis Tapınağı ve karmaşık fresklere sahip yedi asırlık eski bir bina olan Aziz Nikolaos Kilisesi‘dir.
Diğer bir cazibe merkezi ise, yüksek bir mermer kaidenin üzerine, MÖ beşinci yüzyılda inşa edilen dünyaca ünlü Artemis Tapınağı’dır. Efsaneye göre, sanat eserini yaratan rahip, resmi çizmek için kendi kanının bir kısmını kullandı. Efsane ayrıca Artemis’in kayaya aşık olduğunu ve sonunda şarap, peynir, elma ve bal tanrıçası olduğunu söylüyor.

Kuşadası’nın en ünlü plajları ise;
Papaz Plajı
Yılancı Burnu Plajı
Uzun Plaj
Kadınlar Denizi
Kuştur Plajı
Pamucak Plajı
Sevgi Plajı
Davutlar Dilek Yarımadası Milli Parkı

Kuşadası çok çeşitli konaklama birimlerine sahiptir. En pahalısı, gecelik üç ila on bin dolar arasında değişen oda fiyatları ile oteller olma eğilimindedir. Birçoğu internet rezervasyonları aracılığıyla veya doğrudan otellerin kendilerinden rezervasyon yapılarak kullanılabilen çok sayıda ekonomik konaklama vardır. Kuşadası’nda hayallerinizin düğünü için kalıyorsanız, kiralık çok sayıda özel ev ve villa bulunmaktadır. Konaklama birimlerinin geri kalanı pansiyonlar ve yatakhanelerin yanı sıra tatil köyleri, misafirhaneler, kamp alanları ve daha fazlasını içerir.

Kuşadası’nda otel ve pansiyon fiyatları 2021
Kuşadası’nda pansiyon fiyatları 2021
hakkında bilgi vermek gerekirse, gecelik ortama 150 – 200 TL arasında değişmektedir.
Kuşadası’nda otel fiyatları 2021 ise, günlük 200 – 500 TL ye kadar otelin konumu ve yıldızına göre  değişmektedir.

Gezinizi planlarken, Kuşadası’nda birçok kültür turu sunulduğunu göreceksiniz. Birçoğu şehrin geçmişine odaklanırken, diğerleri size bugün Kuşadası’ndaki hayata derinlemesine bir bakış sağlayacaktır. Tarihi gezilere ek olarak, kültürel şovlar ve performanslar da bulmayı bekleyebilirsiniz. Bazıları ziyaretçilerin yerel halkla yakın ve kişisel olmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır, diğerleri ise gezginleri yerel sanat ve kültürle tanıştırmak için tasarlanmıştır. Kuşadası’nın çoğu kültür turuna katılmak ücretsizdir.

Kuşadası’nda restoran ve kafelerle dolu olduğunu göreceksiniz. Tabii ki, her zaman dikkate alınması gereken gece hayatı vardır. Kuşadası’nda çok sayıda bar ve kulüp bulunur ve bunların çoğu şehrin eski kesiminde veya çevresinde bulunur. Kuşadası size çok çeşitli lüks restoranlar, kulüpler ve diskolar sunmaktadır. Şehirde aynı zamanda canlı müzik, ve aralıklarla da olsa konser sunan birkaç yer de var.

Kuşadası, çok sayıda restoran ve kafeye sahip olmasının yanı sıra birçok müzeye de ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi seviyorsanız Kuşadası’nın müzelerine bayılacaksınız. Antik tapınaklardan modern sanata, Kuşadası müzelerinde çok çeşitli sergiler bulacaksınız.

Kuşadası’nda yapacak bir şey arıyorsanız, bol seçenek olduğunu göreceksiniz. Ziyaretçilerin çoğu tipik olarak yerel yemekleri denemek için dışarı çıkarken, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi başka aktivite olduğunu göreceksiniz. Kuşadası, futbol ve basketbol gibi bir dizi geleneksel sporun yanı sıra dağ yürüyüşü ve binicilik gibi daha az bilinen aktivitelere de sahiptir. Kuşadası, uçurtma uçurma hobisi ile de ünlüdür.

Türkiye’nin zengin tarihini daha fazla görmek veya sadece harika bir tatil yapmak istiyorsanız, Kuşadası’na gitmekten çekinmeyin. Bu harika yer size çok sayıda tarihi yer, güzel manzara ve aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli aktiviteleri içinde barındırır. İlgi alanlarınız ne olursa olsun, herkes için bir şeyler olduğunu göreceksiniz. Öyleyse gelin ve kendiniz görün!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu